3w1, czyli CNT jako uczestnik, organizator i partner

      Podczas Festiwalu Nauki gościliśmy w naszym Centrum uczniów z Prywatnego Liceum im Z. i J. Moraczewskich w Warszawie. W czasie trwania lekcji festiwalowej przedstawiliśmy oraz omówiliśmy przykładowe wydruki z drukarki 3D oraz proces skanowania. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć z bliska budowę drona oraz dowiedzieli się jakie zastosowania w nauce mają nasze technologiczne zasoby. Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość posmakowania wirtualnej rzeczywistości za pomocą okularów VR.

 

      Kolejną imprezą w której uczestniczyliśmy były Międzynarodowe Targi w Poznaniu. Targi miały charakter pokazów naukowo-technologicznych ukierunkowanych na młodych ludzi, rodziny i pasjonatów nowych technologii. Mieliśmy zaszczyt rozmawiać z Panią Jadwigą Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Dwa dni pracy zaowocowały w nowe kontakty biznesowe.

 

      Natomiast Noc Innowacji cieszyła się zainteresowaniem najmłodszych. To z myślą o przyszłych pokoleniach, tworzymy i realizujemy wizję otwartej nauki. Możliwość dotknięcia wydruków 3D sprawiła nieopisaną radość dzieciom.

Przed nami kolejne wyzwania. Najbliższe, na które serdecznie zapraszamy, to 10. Forum Rozwoju Mazowsza, które będzie miało miejsce 16 i 17 października w Centrum Konferencyjnym MasMermaid przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie.

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Warszawie

 

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii

ul. Wóycickiego 1/3

01-938 Warszawa

 

budynek 24, pok. 21

tel.: 22 380 96 96

cnt@uksw.edu.pl

Social media:

© 2018 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informacja o ciasteczkach