NOWY PROJEKT, NOWA INWESTYCJA, NOWE MOŻLIWOŚCI…

 

W dniu 27.06.2019r. miało miejsce uroczyste podpisanie umów o partnerskiej współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego a spółkami skarbu Państwa KGHM i PGE.

 

Umowy dotyczą realizacji i współfinansowania wspólnych przedsięwziąć badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, związanych z utworzeniem Multidycyplinarnego Centrum Badawczego UKSW w Dziekanowie Leśnym.

 

Projekt opiera się na współpracy środowiska naukowego z sektorem biznesowym i obejmuje m.in. prowadzenie interdyscyplinarnych badań z zakresu innowacyjnych rozwiązań dla sektora energetycznego.

 

W PGE wierzymy, że połączenie naszych zasobów, kompetencji i doświadczenia z wiedzą instytucji naukowych umożliwi opracowanie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym umocnimy się na pozycji lidera krajowego sektora energetycznego mówi Henryk Baranowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Z zaangażowaniem współtworzymy projekty łączące biznes i naukę. Wierzymy, że połączenie potencjałów daje impuls do odpowiedzialnego rozwoju i nowoczesnej polskiej gospodarki – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

 

Nasz Uniwersytet posiada zasoby infrastrukturalne, ogromny potencjał intelektualny w obszarze informatyki, nauk społecznych i humanistycznych, biologicznych i medycznych - mówi rektor UKSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński.
To wszystko wpisuje się w wymagania konsorcjantów, firm oraz osobistości cenionych na świecie, dzięki którym został przygotowany projekt nowego kampusu
podkreśla Rektor UKSW.

 

Udostępnienie środowisku naukowemu oraz biznesowemu najnowocześniejszej infrastruktury badawczej, wykorzystującej najlepsze dostępne rozwiązania w ramach działalności badawczo-rozwojowej ma na celu umożliwienie im dynamicznego rozwoju.

 

 

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Warszawie

 

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii

ul. Wóycickiego 1/3

01-938 Warszawa

 

budynek 24, pok. 21

tel.: 22 380 96 96

cnt@uksw.edu.pl

Social media:

© 2018 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informacja o ciasteczkach